چرا باید مثبت‌ اندیش بود

ساخت وبلاگ
چکیده : چرا باید مثبت‌ اندیش بود لطفا به این مطلب رای دهید [رای ها : 9 امتیاز : 3.3] چرا باید مثبت اندی... با عنوان : چرا باید مثبت‌ اندیش بود بخوانید :

چرا باید مثبت‌ اندیش بود

چرا باید مثبت اندیش باشیم,چگونه مثبت اندیش باشیم,چگونه مثبت اندیش شویم
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 3.3]

چرا باید مثبت اندیش باشیم (قانون جذب)

همه‌ ی ما این توصیه‌ ی خوب را بارها شنیده‌ ایم که “مثبت‌ فکر کن”. اما هر چه چالش‌ هایی که در زندگی به سراغمان می آید بزرگتر باشد، نیمه‌ ی خالی لیوان بیشتر به چشم خواهد آمد و مثبت‌ اندیشی غیرممکن و غیرواقعی به نظر میرسد. در شرایطی که هیچ چیز بر وفقِ مراد نیست، مشکل می توانیم انگیزه‌ ای برای مثبت اندیشیدن پیدا کنیم. در این مقاله تا حدودی به شما می‌ گوییم که چرا باید مثبت‌ اندیش باشیم.

مانعِ واقعیِ مثبت‌ اندیشی،‌ ذهنِ ماست که طوری برنامه‌ ریزی شده تا در مواجهه با تهدیدات، نیمه‌ ی خالی لیوان را ببینم. این مکانیسمِ بقای نوع بشر، وظیفه‌ ی خود را به خوبی انجام داده است. به خصوص زمانی که انسان‌ ها در عصر شکار زندگی می‌ کردند و زندگی‌ شان با خطرات واقعی و زیادی مواجه بود و احتمال داشت توسط موجودات زنده یا پدیده‏‌ های طبیعی‌ در محیط اطراف، فوراً کشته شوند. این موضوع برای انسان‌ های اولیه مصداق داشت. امروزه این مکانیسم، تنها به بدبینی و منفی‌ نگری و تمایل برای پیداکردن تهدیدهای پیرامونی در ذهن انسان، منجر میشود. تهدیدهایی که در احتمال وقوعِ حوادثِ ناخوشایند، اغراق می‌ کنند. وقتی تهدید واقعی در کمین ما باشد، این مکانیسم ما را نجات میدهد اما وقتی تهدیدها را در ذهن خود بزرگ‌ نمایی کنیم بعد از مدتی متقاعد می‌ شویم که پروژه‌ ای که روی آن کار می‌ کنیم،‌ محکوم به شکست است. در این مواقع نگرش منفی داشتن، تصویر وخیمی از اوضاع ترسیم خواهد کرد که باعث تباهی و ناامیدی در زندگی میشود.

مثبت‌ اندیش بودن یک چالش روزانه در زندگی می باشد که به توجه و تمرکز نیاز دارد. اگر می‌ خواهیم بر تمایلِ ذهن به تمرکز روی تهدیدها غلبه نماییم، باید مصمم باشیم و مثبت بیندیشیم اما مثبت‌ اندیشی تصادفی نیست،‌ مهارتی است که ما باید توجهِ زیادی به آن داشته باشیم.

ادامه مطلب
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 2:43