پنج اصل شکست ناپذیر موفقیت

ساخت وبلاگ
چکیده : اصل برگ برنده چنین می گوید : " تفاوت های جزیی در قابلیت ها ، می تواند منجر به تفاوت های بزرگی در نت... با عنوان : پنج اصل شکست ناپذیر موفقیت بخوانید :

اصل برگ برنده چنین می گوید :

" تفاوت های جزیی در قابلیت ها ، می تواند منجر به تفاوت های بزرگی در نتایج شود . "

در صورتی که اصول زیر را در تصمیم گیری های روزانه به کار گیریم ، کارایی بیشتری پیدا خواهیم کرد و می توانیم افراد بهتری را جذب و حفظ کنیم ، خدمات و تولیدات بیشتر و بهتری را ارائه دهیم ، هزینه ها را عاقلانه تر کنترل کنیم ، رشد و توسعه قابل پیش بینی تری داشته باشیم و سود با ثبات تری به دست آوریم .

یک تصمیم قاطع برای انجام کاری متفاوت می تواند تمام زندگی تان را دگرگون کند . تنها باید از خودتان بپرسید : آیا به کارگیری این اصل برایم مفید خواهد بود ؟ و مطمئن باشید که همین طور است . هر چه زندگی خود را با این اصول همسوتر کنید ، خوشبخت تر و موفق تر خواهید بود . هیچ محدودیتی هم وجود ندارد .

1-  اصل علت و معلول :

برای هر اتفاقی دلیلی و برای هر معلولی علتی وجود دارد . ارسطو می گفت : " ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن اصول و قوانین حاکم هستند ، نه اتفاقات . "

مبنای هر معلول ، علت یا علل خاصی است و هر عمل یا علتی دارای اثر است حتی اگر آن را نبینیم یا نپسندیم . موفقیت اتفاقی نیست . موفقیت یک معجزه نیست و ربطی هم به شانس ندارد . در کتاب مقدس انجیل این مطلب با عنوان اصل کاشت و برداشت مطرح شده : " هر چه را که انسان بکارد ، همان را برداشت خواهد کرد . " و نیوتن آن را اصل سوم حرکت نامید و چنین گفت : " برای هر عملی ، عکس العملی است مساوی و در جهت مخالف آن . "

مهم ترین اصل موفقیت فردی و کاری این است که شما همانی می شوید که اغلب به آن فکر می کنید . در واقع هر چه را می بینید یا تجربه می کنید ، نمایش افکار انسانی است که در پشت آن قرار دارد .

روش فوری به کارگیری این اصل :

1- مهم ترین حوزه های زندگی خود مانند خانواده ، سلامتی ، شغل و وضعیت مالی تان را بررسی کنید .

2- نحوه تفکر در مورد نوع زندگی تان را تجزیه و تحلیل کنید . با خودتان روراست باشید . ببینید چه تغییراتی می توانید در افکارتان ایجاد کنید تا در بخشی از زندگی تان بهبودی به وجود آید ؟

2- اصل اعتقاد :

هر چه را که قبلا به آن اعتقاد داشته باشید واقعیت زندگی شما می شود . شما همیشه بر اساس اعتقادات خود عمل می کنید . لزوما آن چه را که می بینید باور نمی کنید بلکه آن چه را باور دارید می بینید . باید دانست که تعصب یک جور پیش داوری کورکورانه است . هرگز پیش از داشتن اطلاعات کافی قضاوت نکنید . به خصوص در مورد خودتان و توانایی هایتان پیش داوری نکنید . بپذیرید که برای شما محدودیتی وجود ندارد و آن چه را که دیگران انجام داده اند ، شما هم می توانید انجام دهید . واقعیت این است که هیچ کس بهتر و زرنگ تر از شما نیست .

روش فوری بکارگیری این اصل :

1- ذهن خود را از تردید و ترس رها کنید و فرض کنید هیچ محدودیتی ندارید .

2- با باورهای محدود کننده ای که شما را عقب نگه می دارد ، بجنگید .

3- اصل انتظار :

هر چه را که با اطمینان ، انتظار وقوعش را داشته باشید اتفاق می افتد . شما همیشه در زندگی تان ، با صحبت و فکر کردن درباره وقایع آینده مانند یک طالع بین عمل می کنید . هنگامی که با اطمینان انتظار وقایع خوبی را داشته باشید ، معمولا برایتان اتفاق می افتد و عکس این موضوع نیز صحیح است . مردم نیز درست مانند آینه طرز تلقی شمارا چه مثبت و چه منفی ، به خودتان منعکس می کنند .

روش فوری بکارگیری این اصل :

1- به بهترین چیزها فکر کنید .

2- مرتب به اطرافیان خود بگویید که از هر جهت عالی هستند . به خانواده خود بگویید که به آنها ایمان دارید و عاشقشان هستید و به آنها افتخار می کنید .

3-از خودتان بهترین انتظارات را داشته باشید . تصور کنید بهترین لحظه در انتظار شما است و هر چه که تاکنون انجام داده اید صرفا ایجاد آمادگی برای آن لحظات است .

4- اصل جذب :

شما یک آهن ربای زنده هستید که مدام مردم ، موقعیت ها و شرایطی را که با افکار اصلی تان همخوانی دارند ، به سوی خود جذب می کنید .

هر چیزی که در زندگی دارید ، به علت نحوه تفکر و شخصیت خودتان به طرف شما جذب شده است . شما می توانید زندگی تان را عوض کنید چون قادر به تغییر نحوه تفکر و شخصیت تان هستید . افکار شما فوق العاده قدرتمندند و دارای نوعی انرژی ذهنی هستند که با سرعت نور حرکت میکنند . این انرژی به قدری لطیف است که از هر مانعی عبور می کند .

روش فوری به کارگیری این اصل :

1- خودتان را به خاطر همه چیزهای خوبی که به زندگی تان جذب شده اند ، تحسین کنید . سپس چیزهایی را که مورد پسندتان نیست شناسایی کنید و مسئولیت کامل آنها را به عهده بگیرید .

5- اصل ارتباط :

دنیای بیرونی ، انعکاس دنیای درونی شماست و با نحوه تفکر شما ارتباط دارد .

این اصل عجیب ، علت اغلب خوشبختی ها و ناکامی ها ، موفقیتها و شکستها ، بزرگی ها و فرومایگی هاست . گاهی این ارتباط را " معادل ذهنی " می نامند . واقعیت این است که شما نمی توانید به هدفی در دنیای بیرون برسید مگر این که اول آن را در درونتان خلق کرده باشید . روابط شما همیشه انعکاس چیزی است که در درون شماست . دیدگاه ها ، سلامتی و وضعیت مالی تان ، انعکاس همان چیزی است که بیشتر اوقات به آن فکر می کنید . شما در دنیا تنها یک چیز را می توانید کنترل کنید و آن هم طرز تفکر خودتان است .

روش فوری بکارگیری این اصل :

1- به دنبال چیزهایی باشید که دنیای بیرونی ، انعکاس تفکرات ، احساسات و باورهای درونی شماست .

2- معادل ذهنی آن چه را که می خواهید در زندگی بیرونی تان داشته باشید ، بسازید .

ناپذیر,موفقیت,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : پنجشنبه 16 شهريور 1396 ساعت: 22:47